VšĮ SISTEMINIŲ SPRENDIMŲ INSTITUTAS

  • Šeimos konsteliacijos
  • Psichologinis konsultavimas
  • Seminarai, paskaitos, mokymai

Kontaktai:
Tel.: +370 620 91691, +370 637 74700

el.p.: info@konsteliacijos.lt

 


lt ru
 
   
Iš priklausomybių – į gyvenimą

Psichologinės pagalbos ir asmeninio augimo grupė

IŠ PRIKLAUSOMYBIŲ – Į GYVENIMĄ

Žmonėms, kurių gyvenimą sunkina priklausomybės
bei jų artimiesiems

is priklausomybiu - i gyvenima.jpg

Grupės naujumas: geštalto ir sisteminė terapija
su šeimos konsteliacijomis

VILNIUJE
Nuo 2019 m. lapkričio 4 d., 18 val.

Fabijoniškių g. 6-3
žemėlapis

reg_vilniuje.png

KAUNE
Renkama grupė
nuo 2019 m. rudens

Savanorių pr. 347-302
žemėlapis

reg_kaune.png

Mes tikime, kad priklausomybė – ne nuosprendis, kad kiekvienas iš mūsų gali tapti savo gyvenimo šeimininkais, susigrąžinti atsakomybę už savo gyvenimą ir gyventi laimingiau: sau, savo šeimai, vaikams, darbui, pomėgiams. Tam, kas džiugina, suteikia prasmę.

Kartu su kitais grupės dalyviais mes Jus kviečiame 
atrasti ir patirti pilnavertiškumo jausmą, būti savimi.

Dėl savęs, šeimos, arba savo artimojo – priklausomo žmogaus.

 

Ar pakankama tik kurį laiką nevartoti, „atsipūsti"?

Kartais manoma, jog „tereikia sugebėti kurį laiką nevartoti" arba „atsipūsti" nuo priklausomo žmogaus, nuo priklausomų santykių ir ... "viskas susitvarkys". Tačiau tuomet dažnai vėl sugrįžtama prie to paties...

„Kurį laiką nevartoti" arba „atsipūsti" - tik pirmas svarbus žingsnis. Tik išgydydami vidines silpnybes bei žaizdas ir keisdamiesi galime tapti žmonėmis su vidine pilnatve ir sveikais santykiais. Nes būtent tokie, kokie buvome - su tokiais jausmais, santykiais, juk ir „atėjome" į priklausomybę. O išorinės aplinkybės bet kada gali vėl keistis. Tai mes turime tapti tokiais, kurie išlieka savimi pilnaverčiame gyvenime ir gali koreguoti tas aplinkybes.

.
Kuo svarbi grupė ir kuo ji gali padėti?

Grupė - tarsi sumažintas visuomenės, šeimos modelis, kur pamatome save ir savo santykius su kitais žmonėmis bei pačią priklausomybę naujai, randame naujas galimybes įveikti sunkumus. Čia po pirmosios užduoties „kaip nevartoti?" ar „kaip išsilaisvinti iš priklausomų santykių?" tampa svarbiu klausimas „kaip kurti santykius, būti savimi ir gyventi naujai?" Tuomet vis mažiau lieka vietos priklausomybėms, daugiau - gyvenimui, šeimai, meilei.

Ši grupė turi savo naujumą ir ypatingumą
- dvi pagalbos specializacijos

Jūsų kelionėje asmeniniam augimui, laisvėjimui ir naujų įgūdžių formavimui padės dviejų pagalbos sričių specialistai. Tai priklausomybių konsultavimas, geštalto praktika ir sisteminė fenomenologinė terapija su šeimos bei simptominėmis konsteliacijomis. Dvi suderintos priemonės suteikia didesnį efektyvumą nei kiekviena atskirai. Sunkumai, „užstrigimai" iškilę grupėje, konsteliacijos pagalba gali būti peršviečiami lyg rentgenu, pamatant, kas slypi giliau. Tokiu būdu atrandami nauji sprendimai, o tai kas nauja iškilo konsteliacijose – įsisamoninama, išbandoma grupėje.

 

Geštalto terapija – padės susivokti savyje, įsisąmoninti save. Kad galėtume užbaigti nebaigtas gyvenimo situacijas, pažinti santykių konfliktus, juos keisti į bendravimą ir dalinimąsi. Taip padeda pamatyti savo gyvenimą, kaip savo kūrinį.
Geštalto grupė skatins judėti nuo priklausomybės link savarankiškumo ir prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą, džiaugtis juo.

Taip didės mūsų pasitikėjimas savimi, sujungsime savo supratimą, išgyvenimus ir patirtį gyvenimo kūrimui. Čia mes giliau susipažinsime su savo ir kitų jausmais, emocijomis ir pojūčiais, minčių nuoseklumu, išmoksime sveikos pagarbos sau ir kitiems.

 

Sisteminės terapijos ir konsteliacijų dėka  labiau pažinsime mūsų nesąmoningus, paslėptus ryšius su kitais žmonėmis bei pačia priklausomybe: alkoholiui, narkotikams, medikamentams, lošimui ar kitam žmogui. Kad suprastume, kaip ir kodėl šios priemonės ar žmonės vis dar mus įtakoja bei rastume gerus sprendimus ir juos realiai patirtume. Tai ir nesąmoningai perimti elgesio modeliai, ir „nežinia iš kur" esantys jausmai, vidinio pasaulio sunkumai. Kaip liaudyje sakoma „iš kur pas mane, iš kur pas jį tai?"

Naudojantis šeimos ir simptominių konsteliacijų (vidinio gyvenimo paveikslų išdėstymai) metodu, galime pažvelgti į vidinį pasaulį: savo pačių, o taip pat – vaikų, tėvų, visos šeimos, giminės. Tai padeda suprasti daugelio situacijų, konfliktų ir asmeninių sunkumų bei priklausomybių priežastis šeimoje, kartais siekiančias net kelias giminės kartas. Kad padėtume gyti sielai, santykiams ir gyvenimui.

Šiame Jūsų asmeninio ir visos šeimos gyvenimo sveikimo, stiprinimo kelyje mes padėsime Jums siekti tų jūsų tikslų, kurie yra tinkami Jums - vieniems griežtesni, kitiems nuoseklūs.

 

Kiek įvairių sunkumų patiria priklausomas žmogus?

Dėmesio. Nebūtinai Jums turi tikti visi punktai – pakanka ir vieno, dviejų. Dažnai dalis jų būna giliai paslėpta, „pamiršta", paneigta, – kad neskaudėtų, kad „teisingai" atrodytume. Taip mes nesąmonigai ginamės, stengdamiesi išsaugoti savivertę, bet tuo pačiu ginamės ir nuo tikro savęs, nuo tiesos, kuri iš tiesų gali pagydyti, išlaisvinti. Tam, kad galėtume atsiskleisti – reikia gero, saugaus palaikymo, profesionalaus palydėjimo. Tai ir yra viena iš grupės užduočių.

 

Priklausomo žmogaus pagrindiniai klausimai,
kuriuos jis užduoda pats sau ir dažniausiai neturi į juos atsakymų:


•    Kodėl aš elgiuosi būtent taip?
•   Kodėl kartoju tą patį, jei šimtai pavyzdžių rodo, kad ir šis kartas vėl bus su visomis lydinčiomis kančiomis ir pažeminimais?
•    Kodėl aš negaliu apsieiti be alkoholio ir kitų priemonių?
•    Kas nutinka mano protui ir valios pastangoms, kurių nestokoju kitais atvejais?

 

 Grupėje į šiuos klausimus Tu atsakysi pats, vedantysis tau parodys kryptį,
žmonės būdami kartu padės Tau ir tuo pačiu sau.

 

Kas vyksta su žmogumi, priklausomu nuo kito žmogaus,
arba nuo kito žmogaus priklausomybės?


•    Tarpusavio santykiai mums kelia skausmą, nerimą ir baimę.
•    Pateisiname kito žmogaus blogą nuotaiką, pyktį, abejingumą ir pažeminimus.
•    Nepatinka daugelis kito asmens savybių, o mes taikomės, vėl ir vėl bandome jas keisti.
•    Dažnai būname įsiskaudinę, įsižeidę ar išsekę.
•    Negalime laisvai reikšti savo patirties, norų, poreikių ir jausmų.
•    Bijome būti palikti ar išduoti, darome viską, kad tik santykiai nenutrūktų.
•   Menkiname save ir giliai širdyje netikime, kad esam verti meilės. Manome, kad privalome užsitarnauti teisę džiaugtis gyvenimu.

Šie teiginiai  kalba apie tai, kad mes labai daug priklausome nuo kitų (priklausomų) žmonių elgesio, nuo jų nuotaikų, nuo jų gyvenimo būdo. Tai yra stiprus, perdėtas prisirišimas, kuri  vadiname – rūpesčiu, meile. Tačiau šis "rūpestis" neigiamai veikia mūsų kūną, protą ir jausmus, o šitokia "meilė" nepadeda keistis nei mums, nei tam žmogui.

Tačiau yra galimybė rasti ir patirti meilę ir rūpestį, kurie suteikia tikrą vertę, jėgas keistis abiems ir prisiimti atsakomybę už sveikus gyvenimą, santykius ir meilę.


 Kokie pagalbos būdai dažnai artimųjų naudojami
norint padėti priklausomam? Kas iš tiesų padeda?

•    “Mes jį perauklėsim” – dažniausiai  šiuo būdu naudojasi žmonės, kurie mano, kad žmogus kuris vartoja svaigalus ar lošia, yra blogai išauklėtas ir nežino kaip reikia elgtis.

•    “Mes patys nuspręsim, ką dabar daryti” – artimieji kurie tokiu būdu bando padėti priklausomam asmeniui, mano, kad jis pats sau padėti jau negali, daro klaidas ir tik jie gali jas ištaisyti.

•    “Mes jį nubausim” – žmonės įsitikinę, kad priklausomi asmenys tai daro dėl to, kad “nežino, ko nori”, “tyčia nori mums pakenkti”, “keršija mums” .

•    “Mes ji išgelbėsim” – tokį problemos sprendimą dažniausiai naudoja tie, kurie mano, kad priklausomą asmenį privertė tai daryti tiktai blogi draugai, bloga aplinka.

 

Šie keturi problemos sprendimo būdai,
neatskleidžia tikrųjų vartojimo priežasčių, motyvų,
todėl pasekmės tik trumpalaikės.

 

•  “Kartu su juo ieškosime sprendimo” – artimieji nori kartu su priklausomu asmeniu išsiaiškinti, kodėl jis vartoja tam tikras medžiagas ar lošia ir kartu ieško šios problemos sprendimo būdų.
Net jeigu priklausomas asmuo kol kas neieško pagalbos, grupėje jo artimieji gali labiau suprasti save ir priklausomą asmenį, kas iš tiesų vyksta ne tik išorėje, santykiuose, bet ir jo jausmuose. Taip pat - ieškoti ir rasti naujų galimybių, padedančių pasijausti laisviau patiems ir padėti priklausomam artimąjam eiti į sveikimą.

 

Kuo dar naudinga grupė?

Kad ir kokios sudėtingos atrodytų asmeninės problemos, kad ir koks stiprus vienišumo ir bejėgiškumo jausmas slėgtų, atėjęs į grupės susitikimą žmogus pamato, išgirsta, jog ir kiti turi panašių sunkumų, kad ir jie mąsto, jaučiasi panašiai. Tačiau tai nėra dar vienas išsipasakojimas ir kitų žmonių problemų klausymas. Su grupės vedančiuoju tai nukreipiama gilesniam savęs bei kitų supratimui, naujoms įžvalgoms bei atradimams. Tai ne tik suteikia palengvėjimą, bet ir gali išlaisvinti iš kankinančios vienatvės, palaiko ir paskatina atsiverti, ieškoti pokyčių. Taip pat grupė suteikia viltį - juk „jei kažkam jau pavyko pilnai ar dalinai susitvarkyti su panašiais sunkumais, tai gali pavykti ir man".

Taip pradedame labiau pasitikėti savimi, priimame save tokiais, kokie esame, geriau galime suprasti kitus žmones. Ir dažnai jie mums pradeda suprasti apie mus pačius.

Ši nauja patirtis padės atstatyti tai, kas yra pažeista: sutrikdytus jausmus, emocijas, sukurti naujus santykius su šeima, draugais ir visuomene. Tuomet galima tvarkytis su kylančiais sunkumais, atrasti, ką galima keisti, tapti laisvesniem, stipresniem ir laimingesniems.

 

Tuomet mes nebepriklausome nuo priklausomybės.
Tuomet mes priklausome savo ir bendram su kitais žmonėmis
Gyvenimui, galime jį kurti.

VILNIUJE
Nuo 2019 m. lapkričio 4 d., 18 val.

Fabijoniškių g. 6-3
žemėlapis

reg_vilniuje.png

KAUNE
Renkama grupė nuo 2019 m. rudens

Savanorių pr. 347-302
žemėlapis

reg_kaune.png