VšĮ SISTEMINIŲ SPRENDIMŲ INSTITUTAS

  • Šeimos konsteliacijos
  • Psichologinis konsultavimas
  • Seminarai, paskaitos, mokymai

Kontaktai:
Tel.: +370 620 91691, +370 637 74700

el.p.: info@konsteliacijos.lt

 


lt ru
 
   
Individualūs MAK mokymai

NAUJIENA!
INDIVIDUALŪS
DARBO METAFORINĖMIS ASOCIATYVINĖMIS KORTELĖMIS MOKYMAI

mak konsultavime.jpg

Metaforinės asociatyvinės kortelės (MAK) – tai žaidimų kortų ar atvirukų dydžio paveikslėlių  rinkiniai, vaizduojantys žmones, jų sąveiką su vienas kitu, gyvenimiškas situacijas, peizažus, gyvūnus, namų apyvokos daiktus, abstrakčius piešinius arba užrašytus žodžius. Žodžių ir paveikslėlių derinys  sukuria reikšmių žaidimą, aktualia žmogui tema.

 

Šis universalus instrumentas bus naudingas, jei Jūs:

 

- Esate psichologas, psichoterapeutas, koučeris, vedate mokomuosius seminarus, treningus, teikiate psichologinę pagalbą.

- Esate pedagogas, soc.darbuotojas ir norite padėti vaikams ar suaugusiems ugdyti toleranciją ir bendravimą, savęs bei kitų supratimą ir priėmimą, lavinti intuiciją ir gebėjimus komunikacijai, užduočių įveikimui.

Aktyviai dirbate savo asmeninio augimo ir tobulėjimo linkme ir norite užčiuopti savo  problemų šaknis, tiksliau nustatyti iš kur gyvenime atsiranda nemalonios situacijos, konfliktai šeimoje ir už jos ribų, veiklos, realizacijos sunkumai ir kt.
 MOKYMUS VEDA:

daiva.jpgDaiva Čepulytė
Psichologė, sisteminė terapeutė, sertifikuota metaforinių asociatyvinių kortelių "OH-cards" specialistė, mokymų specialistams ir terapinių grupių vedančioji.
 
El.paštas: daiva.cepul@gmail.com
Tel.: 8 670 65865

Psichologinių metaforinių kortelių privalumai:


•    Metaforinės kortelės padeda mums realizuoti dialogą tarp mūsų vidaus ir išorės, iškelti giluminį turinį į paviršių, suteikia sąlygas savęs atskleidimui ir pažinimui.

•    Labai greitai padeda išsiaiškinti ir įsisąmoninti dabartinius žmogaus pergyvenimus ir poreikius, pamatyti nepabaigtus vidinius procesus. 

•   Sukuria pasitikėjimo atmosferą ir padeda įveikti vidinį pasipriešinimą, pašalinti apsauginius psichikos barjerus, kurių kartais neįmanoma panaikinti kitais metodais.

•    Per trumpą laiką padeda užčiuopti esminę problemą, padeda greitai gauti prieigą prie kliento savojo „Aš“ paveikslo, jo asmeninio mito apie pasaulį ir save jame. O taip pat apie subjektyvų situacijos vaizdą kliento akimis.

•    Kortelės suteikia saugią ir komfortišką aplinką savęs atskleidimui poroje arba grupėje, padeda išlysti iš savo kiauto ir pralaužti ledus sudėtingose situacijose.

•    Kortelės ypatingai gerai „dirba“ su racionaliu ir sunkiai savo jausmus atpažįstančiu žmogumi, žmogumi, kuris pasikliauja faktais, o ne emocijomis.

•    Savyje talpina visus projektyvių metodų privalumus ir gerokai praplečia praktikuojančio psichologo ar psichoterapeuto arsenalą.

•    Psichologinės metaforinės kortelės gali būti naudojamos vietoj dalyvių sisteminiuose išdėstymuose (konsteliacijose) pagal B. Hellingerį, kai dirbama individualiai.

Per trumpą laiką kortelės padeda užčiuopti esminį klausimą, padeda greitai gauti prieigą prie savojo „Aš" paveikslo, asmeninio mito apie pasaulį ir save. Metaforinės asociatyvinės kortelės padeda nutiesti tiltą nuo vieno žmogaus link kito tais atvejais, kai žmonėms sunku kalbėtis kokia nors tema. Šios kortos padeda išreikšti mintis, suformuluoti jas ir sukonkretinti norimą perduoti žinutę.

Metaforinės asociatyvinės kortelės gali būti  naudojamos:
.

•  Psichologiniame konsultavime, psichoterapijoje.

•  Darbui su įvairiomis socialinėmis grupėmis.

•  Versle - komandos formavimui, konfliktų sprendimui.

•  Mokyklose, valstybinėse ir verslo organizacijose.

•  Tapyboje, rašyme, teatre.

Metaforinės asociatyvinės OH kortelės.
Paskirtis, naudojimo būdai

ŽIŪRĖTI ĮRAŠĄ


 

Metaforinės asociatyvinės OH kortelės
vaikų konsultavime  

ŽIŪRĖTI ĮRAŠĄ

 daiva-mak-2.jpg

DALYVIŲ ATSILIEPIMAI PO  MAK SEMINARŲ

Manau, kad seminaro vedėjai gerai pavyko supažindinti su kortų įvairove, jų taikymo galimybėmis, esminėmis darbo gairėmis. Buvo naudinga išbandyti pratimus, patirti jų veiksmingumą. Gauta dalomoji medžiaga neblogai papildė žinias apie MAK. Seminaras motyvuoja toliau gilintis į šią sritį.

Manau, kad kortų naudojimas padeda sustiprinti kliento saugumo jausmą konsultacijų metu, ir tai, savo ruožtu, gerina kontaktą, kliento atsivėrimo bei įžvalgų galimybes. Ypač dirbant su vaikais, paaugliais nestandartinis instrumentas  kartais gali duoti kur kas didesnį efektą nei tradicinis pokalbis. Tikiuosi, kad dirbant su grupe kortos tikrai pravers - kol kas bent jau apšilimui.

Pagarbiai,
Vilma

***

Labiausiai patiko tai, kad seminaras realiai buvo praktinis - buvo reali galimybė padirbėti su skirtingomis kortų kaladėmis. Naudinga, kad buvo galimybė padirbėti iš 2 pusių -  kortų pagalba pačiai prisiliesti prie savo vidinio pasaulio, o taip pat pabūti terapeute.

Vedančioji Daiva - šilta, atvira, reaguojanti į auditoriją, lanksčiai prisitaikanti prie auditorijos poreikių. Medžiagą ji pateikė nenuobodžiai, patiko, kad dalinosi atvejų pavydžiais iš savo praktikos, kad buvo galimybė užduoti klausimus.

Mano darbe, manau, kortos padėtų kuriant kontaktą su uždaresniais, labiau gynybiškais ar nesaugiais klientais, o taip pat su tais, kurie mėgsta vizualinę medžiagą. Taip pat dirbant su paaugliais. Patyriau pati, kad kortos tikrai efektyviai stimuliuoja projekcijas. Pati metodika patraukti tuo, kad nedidelė, gali būti lengvai transportuojama.

Pagarbiai,
Jurga

***

Seminaras labai naudingas ir įdomus. Vedančioji lektorė Daiva taktiškai bei subtiliai pateikė OH kortų paskirtį, rekomendavo įsigyti tinkamiausią darbui metodinę priemonę (kortų kaladę).

Praktiniame darbe MAK naudosiu analizuojant šeimos tarpusavio santykius tiek su vaikais, tiek su tėvais; analizuojant vaikų emocinę būseną; sprendžiant konfliktus ir pagal problemos pobūdį, kitaip tariant, improvizacijai nėra ribų.

Daiva

***

 

Seminaras labai patiko. Pilnai patenkinio mano lūkesčius: norėjau susipažinti su metaforinėmis asociatyvinėmis kortomis, jas "pasklaidyti", susipažinti su galimybėmis, išbandyti, gauti atsakymus į klausimus. Visa tai ir gavau. Dar - atradimų apie save, puikią draugiją, vedėjos šiltumą, profesionalumą, gerai suorganizuotą seminarą.

Dėkui Jums ir šilčiausi linkėjimai Daivai.

Pagarbiai,
Jūratė

 

***

 

Seminaras patiko. Praktiškai žadu taikyti SAGA istorijų kortas grupiniuose užsiėmimuose klasėms (mokinių grupėms), nes pastebiu, kad vaikai turi per mažai bendros veiklos, klasės yra išskaidytos. Dirbant individualiai su mokiniais, sprendžiant konfliktus, bendravimo klausimus, taikysiu PERSONA.

Ivona

Aprašymai apie metaforinių asociatyvinių OH kortelių rinkinius:

.


Trauma ir metaforų kalba jos įveikimui. Metaforinės kortelės COPE

Harmoningiems poros santykiams. Metaforinės kortelės TANDOO.

 

 

VšĮ Sisteminių sprendimų institutas, Vilnius
www.konsteliacijos.lt