VšĮ SISTEMINIŲ SPRENDIMŲ INSTITUTAS

  • Šeimos konsteliacijos
  • Psichologinis konsultavimas
  • Seminarai, paskaitos, mokymai

Kontaktai:
Tel.: +370 620 91691, +370 637 74700

el.p.: info@konsteliacijos.lt

 


lt ru
 
   
Marianne Franke-Gricksch seminaras pedagogams ir tėvams
„TU ESI VIENAS IŠ MŪSŲ“
SISTEMINĖS ĮŽVALGOS, SPRENDIMAI IR NAUJI BŪDAI
SUJUNGTI NAMUS IR MOKYKLĄ

su Marianne Franke-Gricksch (Vokietija)

family-embracing-copy_mazesnis.jpg

Seminaras pedagogams, psichologams, terapeutams, 
tėvams ir visiems, kurie prisideda prie socialinės šeimos ir mokyklos gerovės


VILNIUJE
2018 m. spalio 30 d. (antrad.), 10-18 val.


Grata Hotel, Vytenio g. 9

 AR ĮMANOMA
- ką gali padaryti tėvai, mokytojai, psichologai:

- kad į mokyklą norėtųsi eiti, o elgesio sutrikimai galėtų trauktis,

- kad mokykla taptų vieta, kur vaikams lengva ir gera mokytis,

- kad mokytojui būtų gera vaikus mokyti,

- kad tėvai ir mokytojai būtų pagalbininkais vieni kitiems,

- kad mokyklos kolektyve būtų gera su kolegomis?

 

TAI ĮMANOMA!

Marianne Franke-Gricksch – 28 metus buvo mokytoja, virš 30 metų – psichoterapeutė, tai įgyvendinusi mokykloje ir su tėvais. Dabar ji tuo dalinasi daugelyje pasaulio šalių.

Jos paslaptis – sisteminis supratimas ir sprendimai, nes sisteminiai procesai yra visur: šeimoje, mokykloje. Kai kurie vaiko ir šeimos, kolektyvo simptomai, elgesys ir procesai tampa suprantami tik žvelgiant sisteminiu požiūriu. Ir gali lengviau keistis.

--------------

KAS VYKSTA KAI MŪSŲ VIDUJE SUSITINKA ŠEIMA IR MOKYKLA?

Vaikai iš skirtingų kilmės šeimų, jų gyvenimo bei vidinių dinamikų ir likimų, mokykloje kartu atsiduria socialinėje aplinkoje, kurioje galioja visiškai skirtinga struktūra ir skirtingos taisyklės.

Sisteminės konsteliacijos mums parodo pedagogų ir mokinių polinkį perkelti vidinius savo kilmės šeimų vaizdinius, procesus  ir vertybes į mokyklos gyvenimą.Todėl tai, kas buvo teisinga namuose, to vaikai bei mokytojai ieško ir mokykloje – tokių santykių su kitais, jausmų, rūpesčio, meilės, jų pačių priėmimo... Ir ... negauna, reikalauja, kovoja, nusivilia, pyksta, bando vėl..., užsidaro, jaučiasi nereikalingi, arba patys svarbiausi... .

Kita to paties pusė - dažnai tai ko trūko namuose – meilės, šilumos, žmogaus, ar apie ką namuose buvo nekalbama, kas paslėpta tėvų širdyse, tiek vaikai, tiek mokytojai nesąmoningai ieškome tarp kitų – mokykloje.

Tuomet mokymąsis tampa trečiaeilis... Nors deklaruojame, kad tai pirmoje eilėje, bet vidiniam pasauliui svarbiau tai, ko trūksta širdyje. Ir ji ieško, kovoja, nusivilia... Išorėje tai matome kaip santykių konfliktus, elgesio, emocijų, dėmesio sutrikimus...

Tai nėra kad vaikai ar mokytojai būtų blogi.

Sisteminis požiūris, kuriuo dalinasi Marianne padeda tai pamatyti naujoje šviesoje. Šiame susitikime mes – tėvai, mokytojai, psichologai randame ir netgi praktiškai išgyvename, padarome teisingus žingsnius, kad šie lūkesčiai, kovos ir nusivylimai galėtų baigtis. Dėl savo vaikų ir savęs. Tuomet mokytis ir mokyti tampa lengva. Ateina d augiau taikos ne tik mokykloje. Tai pasijaučia ir namuose.

Simptomai, kuriuos išreiškia vaikai, tokie kaip Dėmesio Trūkumo Sutrikimas, disleksija, nerimas dėl ėjimo į mokyklą, letargija ir depresija pamatomi naujoje šviesoje ir netgi gali trauktis.

Sisteminis požiūris mokykloje.

Pažinimas ir pripažinimas tokių dalykų, kaip specifinė mokyklos struktūra ir jos funkcijos, kaip antai pedagogų ir vadovybės hierarchinės tvarkos priėmimas, pedagogų pagarbus ir teisingas santykis į savo pačių šeimų sistemas, taip pat ir į mokinių šeimų sistemas, pagarbūs tarpusavio santykiai tarp pedagogų – tai tik keletas aspektų, iš anksto sudarančių sąlygas vystytis mokyklai, kurioje vaikams sekasi, o pedagogai išlieka sveiki.

Jei aukščiau išvardintos išankstinės sąlygos yra vykdomos, santykiai tarp mokyklos ir namų tampa lengvesni, tėvai jaučiasi priimti, jie gali pripažinti savo nerimą, kurio ištakos – jų pačių mokyklos bei vaikystės patirtys. Tai be abejo turi teigiamą įtaką ir vaikams.

Nuoseklios pastangos sąmoningai suvokti sistemines dinamikas sudaro sąlygas mokyklai klestėti. Tada įmanoma, kad mokykloje būtų smagu, auga kūrybiškumas, o mokymosi aplinka tampa labiau atvira mokiniams, pedagogams, personalui. Visa mokykla klesti – ji savaime tampa mokymosi lauku.

Dalyviai į seminarą gali ateiti su savo asmeninėmis, vaikų arba specialisto temomis, problemomis ir klausimais. Praktinėje dalyje galėsime dirbti su jais pasinaudodami sistemine konsteliacija, kaip įrankiu. Moksleiviai taip pat gali dalyvauti.


Seminaras vyks vokiečių kalba, su vertimu į lietuvių kalbą.

 

Seminaras vyks Vilniuje, spalio 30 d. (antrad.), 10-18 val.

Grata Hotel, Vytenio g. 9

 

Vietų skaičius ribotas, todėl užsiregistravus į seminarą, maloniai prašome atlikti mokėjimą. Jeigu jūsų organizacija gali ir įsipareigoja apmokėti po seminaro, parašykite mums ir mes rezervuosime Jums vietą. 

 

SEMINARO KAINA:

Seminaro organizavimas yra dalinai remiamas.

Mokant iki spalio 26 d. – 47 Eur*
Mokant po spalio 26
d. – 55 Eur* (Rekvizitus mokėjimui gausite po registracijos)


Į seminaro kainą įskaičiuotos kavos/arbatos pertraukėlės bei pažymėjimai. 
.
Švietimo darbuotojų dėmesiui. Jums bus išduoti švietimo centro pažymėjimai. Kitiems dalyviams - Sisteminių sprendimų instituto pažymėjimai.
.
registruotis raudonas.png
 .
Tam, kad galėtumėte atnaujinti gautą seminaro metu patyrimą bei užduoti iškilusius klausimus, papildomai 3 mėnesių bėgyje už simbolinę 5 eur kainą galėsite dalyvauti šeimos konsteliacijų vakaro sesijoje, vedamoje psichoterapeuto Kazimiero D. Daugėlos (Vilniuje, Kaune arba Klaipėdoje). Seminarų datas bei platesnę informaciją apie juos rasite ČIA
SISTEMINIS MĄSTYMAS IR SISTEMINIS DARBAS MOKYKLOJE

Pasakoja pedagogė, psichoterapeutė  Мarianne Franke-Gricksch

Nuo 1964 metų aš dirbau mokytoja pradinėje ir vidurinėje mokyklose. Patirtis, kurią įgijau per paskutinius 12 metų, vesdama šeimos konsteliacijų seminarus pagal Bert Hellinger metodą, suteikė man žinių, kurias sėkmingai galėjau taikyti ir mokykloje...Skaityti pilną straipsnį

VIDEO ĮRAŠAI SU MARIANNE FRANKE-GRICKSCH (spauskite ant pavadinimų):

 1.   Savi ir perimti jausmai (LT titrai)

2.    Ką specialistui ir klientui atskleidžia konsteliacija? (LT titrai) 


Įrašai apie sisteminę pedagogiką:

1. Sisteminė pedagogika. Mokyklos pokyčiai. Bendruomenių kūrimas (LT titrai)  

2. Sisteminė pedagogika. Tieskime tiltus tarp seimos ir mokyklos (LT titrai)


 Daugiau įrašų žiūrėkite ČIA

Kiti vykstantys seminarai ir mokymai su Marianne Franke Gricksh:

 

VILNIUJE – spalio 25 d.
SISTEMINIAI SPRENDIMAI, ĮGALINANTYS GERINTI SANTYKIUS IR PSICHINĘ SVEIKATĄ TARP VAIKŲ, JAUNIMO IR JŲ TĖVŲ
... Skaityti plačiau, registruotis

 

VILNIUJE – spalio 26-28 d.

TĖVŲ ŠEIMA, KAIP SISTEMA. Tėvų ir vaikų santykiai tėvų šeimoje iš vaiko pozicijos.

Mokymų "SISTEMINĖ FENOMENOLOGINĖ PSICHOTERAPIJA, KONSULTAVIMAS
IR ŠEIMOS KONSTELIACIJOS",
III-ias mokymų modulis. Šiuo metu dar galima prisijungti prie mokymų, arba dalyvauti tik šiame seminare.  Skaityti plačiau, registruotis

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

*Apmokėjus už seminarą pinigai negrąžinami, išskyrus tais atvejais, kai seminaras neįvyksta arba perkeliamas kitai datai.


Jei sumokėję, nebegalite dalyvauti seminare, vietoj Jūsų gali dalyvauti kitas žmogus arba galite dalyvauti kitame mūsų seminare, arba įsigyti prekių už šią sumą PARDUOTUVĖ