VšĮ SISTEMINIŲ SPRENDIMŲ INSTITUTAS

  • Šeimos konsteliacijos
  • Psichologinis konsultavimas
  • Seminarai, paskaitos, mokymai

Kontaktai:
Tel.: +370 620 91691, +370 637 74700

el.p.: info@konsteliacijos.lt

 


lt ru
 
   
Klientas-dalyvis-stebėtojas

STEBĖTOJAI, DALYVIAI, KLIENTAI konsteliacijoje. Kas jie ir kuo skiriasi?

 

 

KLIENTAS – asmuo, kurio klausimas/situacija/problema yra išdėstoma ir sprendžiama psichologinio metodo sisteminės šeimos konsteliacijos būdu (atliekama jo asmeninė konsteliacija).  Klientai registruojasi internetu – mes su jais susisiekiame ir paskiriame asmeninės konsteliacijos datą konkretaus konsteliacijų vakaro metu arba jei dėl tam tikrų priežasčių žmogus nenori spręsti savo klausimo grupėje, užrašome jį konsteliacijai individualios konsultacijos metu. Registruotis taip pat galima ir telefonu  8 620 91691.

Rekomendacijos klientams. Norint asmeninės konsteliacijos, rekomenduojama būti  sudalyvavus bent viename mūsų (ar kolegų*) organizuojamame užsiėmime, kaip stebėtojui-dalyviui, kuriame vyksta praktiniai darbai su konsteliacijomis. Tai reikalinga ne tik tam, kad pamatytumėte ir suprastumėte, kaip vyksta pats konsteliacijos procesas (tą galima ir perskaityti ar išgirsti iš draugų ar giminaičių, apsilankiusių seminaruose su konsteliacijomis, pasakojimų), bet ir tam, kad pajustumėte, kas vyksta su Jumis stebint kito asmens konsteliaciją ar dalyvaujant joje: ar tai Jums priimtina, ar atsiliepia viduje (kyla pojūčiai, jausmai, emocijos) ir t.t.

Taip, kaip nėra vieno vaisto nuo visų ligų, taip nėra ir vieno universalaus metodo, tinkančio visiems, todėl net jei konsteliacija labai padėjo Jūsų draugei, mamai ar bendradarbiui, labai svarbu Jums pačiam/pačiai susipažinti su konsteliacijos metodu, kad būtų aiškiau, ar jis tiks būtent Jums, nes mūsų tikslas – ne šiaip atlikti Jums konsteliaciją, o kad ji išties būtų efektyvi ir padėtų išspręsti problemas, judėti į priekį.

 

Visi kiti žmonės, dalyvaujantys konsteliacijų vakare yra STEBĖTOJAI – jie stebi konsteliacijos procesą iš šono, taip gaudami naudingos patirties ir sau. Nes neretai tai, kas vyksta konsteliacijoje, rezonuoja su stebėtojo asmeniniais klausimai; ateina įžvalgos, atsakymai apie savo situacijas.

Kai kuriuos iš stebėtojų klientas (arba konsteliacijos vedantysis – terapeutas)  pakviečia pabūti pagalbininkais kliento konsteliacijoje, taip jie iš stebėtojų tampa DALYVIAIS (pagalbininkais, atstovais).

Iš anksto nėra numatyta, kurie iš strebėtojų bus atrinkti, kaip dalyviai. Klientas vadovaujasi savo vidiniais pojūčiais, kurie jam kyla tuo metu.

Dalyvauti konsteliacijoje, kaip pagalbininkui yra naudinga patirtis, nes tokiu būdu galima geriau pajusti, kaip vyksta konsteliacija. Tačiau jei Jus pakvies būti pagalbininku (atstovu) kito žmogaus konsteliacijoje, o Jūs jausite, kad nenorite, turite pilną teisę atsisakyti ir tiesiog stebėti konsteliaciją iš šono.

 

Informaciją apie renginius su konsteliacijomis rasite ČIA 

* Kartais tenka girdėti neigiamų atsiliepimų apie konsteliacijų metodą. Dažniausiai taip nutinka tuomet, kai konsteliacijas atlieka nekvalifikuoti specialistai, kurie pasivadinę psichologu ar konsteliatoriumi veda konsteliacijas, konsultuoja.

Todėl prieš užsirašant konsteliacijai, rekomenduojame pasidomėti:

- ar specialistas yra kvalifikuotas psichologas/psichoterapeutas, ar tiesiog laiko save dvasiniu guru?

- kur jis mokėsi konsteliacijų? Ar turi baigimo sertifikatą?

- kokia buvo mokymo trukmė (mokėsi kelis metus ar tik sudalyvavo keliuose seminaruose)?


Mūsų instituto specialistai – kvalifikuoti psichologai-psichoterapeutai, savo darbe naudoja sistemines šeimos konsteliacijas, kaip sisteminės-fenomenologinės psichoterapijos (konsultavimo) metodą (o ne dvasinę-ezoterinę praktiką).

 

 

Jei turite papildomų klausimų, kreipkitės:

Tel.: 8 620 91691

El.p.: info@konsteliacijos.lt