VšĮ SISTEMINIŲ SPRENDIMŲ INSTITUTAS

  • Šeimos konsteliacijos
  • Psichologinis konsultavimas
  • Seminarai, paskaitos, mokymai

Kontaktai:
Tel.: +370 620 91691, +370 637 74700

el.p.: info@konsteliacijos.lt

 


lt ru
 
   
METAFORINĖS ASOCIATYVINĖS KORTOS KRIZIŲ ĮVEIKIME IR TRAUMŲ TERAPIJOJE
Praktinis seminaras

METAFORINĖS ASOCIATYVINĖS KORTELĖS
KRIZIŲ ĮVEIKIME IR TRAUMŲ TERAPIJOJE
oh-cards_cope_b.jpg 
Skirta psichologams ir psichoterapeutams, šeimos, santykių konsultantams, socialiniams darbuotojams ir koučeriams bei studijuojantiems konsultavimą ir psichoterapiją
.

2022 m. gegužės 14-15 d.

GYVAI GRUPĖJE VILNIUJE ir NUOTOLINIU BŪDU (online)

su dr. Ofra Ayalon (Izraelis)

REGISTRACIJA

Rekomendacijos dalyviams

Gyvenime nuolat susiduriame su įvairiomis krizinėmis situacijomis. Paprastai jas įveikti mums pakanka gyvenimiškų įgūdžių, tačiau ekstremaliose situacijose, esant stichinėms nelaimėms, katastrofoms, karams iškyla būtinybė naujų krizės įveikimo būdų paieškoms. Kvalifikuotas metaforinių asociatyvinių kortelių naudojimas gali padėti ugdyti gebėjimus spręsti tokias situacijas.

Kiekviename žmoguje, nepriklausomai nuo to, ar tai būtų vaikas, ar suaugęs žmogus yra vidinis potencialas, padedantis įveikti psichologines traumas. Tokiose situacijose sąmoningai ar nesąmoningai kiekvienas naudoja taip vadinamą „įveikos resursą", kad išsaugotų ir stabilizuotų savo mentalinę ir psichinę sveikatą. Darbas su metaforinėmis asociatyvinėmis kortelėmis padeda šį įveikos mechanizmą įjungti sąmoningai.

Įsisąmoninti šį mechanizmą – vadinasi daugiau nebesijausti bejėge auka. Tik tuomet, kai žmogus perima situaciją į savo rankas ir ima ją kontroliuoti, supranta, kas jam trukdo, o kas gali padėti.

Tokiu budu, bet kokia krizinė situacija gali tapti ne tik grėsme mūsų stabilumui, bet ir asmeninio augimo galimybe. 

Šio seminaro tikslai yra:

1. Nustatyti streso, krizių ir traumų šaltinius.

2. Nustatyti proto bei kūno reakcijas į stresą.

3. Surasti jau turimus asmeninius įveikos įgūdžius.

4. Metaforinių asociatyvinių kortelių bei kitų kūrybinių metodų naudojimas, siekiant ugdyti atsparumą ir didinti streso įveikimo išteklius.
 

SEMINARO VEDANČIOJI:ofra-2022.jpg

dr. Ofra Ayalon, psichologė, Haifos universiteto (Izraelis) vyresnioji dėstytoja, vyresnioji šeimos terapeutė ir supervizorė, „Nord International Trauma Consultancy" direktorė. „NORD COPE CARDS CENTRE" įkūrėja ir vadovė, terapinio darbo su metaforinėmis kortomis autorė ir trenerė, COPE rinkinio traumų įveikai sudarytoja.


Dr. Ofra Ayalon vedė streso ir traumos įveikos seminarus žmonėms, patyrusiems sunkius išgyvenimus Tailande ir Indonezijoje po cunamio katastrofos, Turkijoje po žemės drebėjimo bei išgyvenusiems karo žiaurumus Bosnijoje, buv. Jugoslavijoje, Izraelyje.

 

Dr. Ofra Ayalon apie metaforines asociatyvines korteles,
kaip įrankį darbui su stresu ir traumomis

ŽIŪRĖTI VAIZDO ĮRAŠĄ

Pažeidžiamumo ratai: kam reikia pagalbos?

Pažeidžiamumo ratai yra tarsi ratilai tvenkinyje, kuriuos sukelia akmuo, įmetus jį į vandenį. Kai akmuo įmetamas į varlių pilną tvenkinį, į kai kurias varles akmuo pataiko tiesiai, o kitos varlės patenka į ratilus ir patiria šoką. Traumuojantis įvykis sukelia tokį patį šoko, netekties, baimės ir nerimo efektą. Trauma ištinka ne tik tiesiogines aukas, traumą patiria ir šalia  esantys žmonės bei liudininkai. Šeimos, netekusios artimųjų, draugų, kaimynų ar bendraamžių – taip pat pakliūva į traumos bangavimo poveikį. Taip pat ir gelbėtojai bei  žurnalistai, turintys artimą kontaktą su mirtimi bei sužeidimų siaubais. Šie „pažeidžiamumo ratai“ taip pat apima medicinos personalą, socialinius darbuotojus, mokytojus ir psichologus, kurie yra veikiami savo studentų ir klientų traumų. Daugelis jų yra „paslėptos aukos“, nešiojančios paslėptus randus. Tokios paslėptos aukos dažnai nesuvokia, kiek ir kaip jos sužeistos, ir dažnai  sveikatos priežiūros paslaugos po traumos būna nesuteikiamos arba suteikiamos nepilnai.


Iš aukos – į nugalėtoją.

Stresas malšinamas nukreipiant žmogaus energiją į gebėjimą labiau kontroliuoti savo aplinką, ir į pagalbą išreikšti savo baimes ir rūpesčius. Daugiausia ji skirta padėti rasti paramą ir sukaupti drąsos, kuri leis iš pasyvių aukų tapti aktyviais savo gyvenimo tvarkytojais.
Įveikos įgūdžių ugdymas yra tam tikra prevencija nuo būsimo streso ir įtampų bei jų trauminio poveikio mažinimas.


Terapiniai įrankiai mokymuose

Mokymuose naudosimės metaforinėmis asociatyvinėmis OH-cards žanro kortelėmis bei kitais
kūrybiniais metodais.

Vienos iš jų – kortelės COPE, kurios buvo sukurtos darbui su krizėmis ir trauma.

Metaforos bei asociacijos, darbas su vaizdiniais, turinio eksternalizavimas šių ir kitokių kortelių-paveikslėlių pagalba padeda greičiau ir saugiau atrasti bei perkelti į sąmoningumo zoną tiek suvokiamus, tiek šėšėlinius asmenybės, santykių aspektus. Suaugusiems ir vaikams tai suteikia galimybę lengviau užmegzti dialogą, išreikšti emocijas, jausmus, bei rasti sprendimus sudėtingose situacijose, formuoti ir palaikyti naujus patyrimus, santykių modelius.

 

Seminaro metu bus galima įsigyti metaforinių asociatyvinių kortų su  nuolaida. Skaityti plačiau apie metaforinių asociatyvinių kortelių rinkinius

 

Skaityti plačiau apie metaforines asociatyvines korteles.

REKOMENDACIJOS DALYVIAMS.

Tam, kad galėtumėte tinkamai įsisavinti seminaro medžiagą, patartina turėti darbo metaforinėmis asociatyvinėmis kortelėmis (MAK) pagrindus. Juos įgyti galite dalyvaudami:

Pažintiniuose MAK seminaruose (artimiausias balandžio 30 d.) .. Skaityti plačiau apie pažintinius seminarus

APIE METAFORINES ASOCIATYVINES KORTELES

 

Metaforinės asociatyvinės kortelės, kaip stimuliuojanti medžiaga talpina visus projektyvių metodų privalumus ir gerokai praplečia praktikuojančio psichologo, psichoterapeuto, koučerio ar kitos srities konsultanto arsenalą.

Šis instrumentas:

•   Leidžia apeiti racionalų mąstymą.
•   Sukuria pasitikėjimo atmosferą.
•  Padeda įveikti vidinį pasipriešinimą, pašalinti sunkiai įveikiamus apsauginius psichikos barjerus.
•   Suteikia sąlygas dialogui tarp žmogaus vidinio ir išorinio pasaulio.
•   Padeda rekonstruoti traumuojančias patirtis, suformuluoti ir išreikšti jas žodžiais – kas jau savaime turi vidinį gydantį poveikį.
•  Efektyvus dirbant tiek individualiai, tiek su grupe; tiek su suaugusiais, tiek ir su vaikais.


Potrauminis sindromas, vaikų-tėvų ir sutuoktinių santykių problemos,  asmeninis augimas, tarpusavio santykiai kolektyve, konfliktų išaiškinimas ir sprendimas, – tai toli gražu nepilnas sąrašas sričių, kuriose yra efektyvus metaforinių kortelių taikymas, kreipiantis per juos į vaizduotę, fantaziją, asociacijų srautą.  

Metaforinės asociatyvinės kortos – nuo konsultavimo iki kūrybos
Pasakoja psichoterapeutas Moritz Egetmeyer
ŽIŪRĖTI VAIZDO ĮRAŠĄ
interviu su moritz egetmeyer 2.jpg

Jei turite papildomų klausimų, kreipkitės tel.:  8 620 91691
arba susisiekite tiesiogiai su programos organizatoriais:

Sisteminių sprendimų institutas, Vilnius, www.konsteliacijos-d.lt
Kūrybinės dirbtuvės „OH-Studio" (Baltarusija), www.OH-Studio.org
Leidykla „OH Publishing House" (Vokietija), www.OH-Cards.com
Kiti šaltiniai: OH Cards Institute, www.OH-Cards-Institute.org , www.oh-cards-na.com

 

Aprašymai apie metaforinių asociatyvinių OH kortų rinkinius:

.

Harmoningiems poros santykiams. Metaforinės kortos TANDOO.

*Apmokėtas avansas negrąžinamas, išskyrus tais atvejais, kai užsiėmimas neįvyksta arba perkeliamas kitai datai.


Jei sumokėję, nebegalite dalyvauti seminare, vietoj Jūsų gali dalyvauti kitas žmogus, galite dalyvauti kitame mūsų renginyje arba įsigyti prekių už šią sumą PARDUOTUVĖ  

 

VšĮ Sisteminių sprendimų institutas, Vilnius
www.konsteliacijos.lt