VšĮ SISTEMINIŲ SPRENDIMŲ INSTITUTAS

  • Šeimos konsteliacijos
  • Psichologinis konsultavimas
  • Seminarai, paskaitos, mokymai

Kontaktai:
Tel.: +370 620 91691, +370 637 74700

el.p.: info@konsteliacijos.lt

 


lt ru
 
   
Psichologiniai MAK mechanizmai individualiame ir grupiniame konsultavime

Psichologiniai metaforinių asociatyvinių kortų mechanizmai individualiame ir grupiniame konsultavime

metaforines kortos persona.jpg

Metaforinės asociatyvinės kortos – kortų dydžio paveiksliukai, neturintys konkrečių reikšmių ir interpretacijų, per trumpą laiką padedantys gauti būtiną informacijos kiekį, reikiamą kokybiškam darbui su klientu. Tai patogus instrumentas grupiniame ir individualiame darbe, kurį galima naudoti tiek su suaugusiais, tiek su vaikais. Kortos yra internacionalios, todėl tinka darbui su įvairių kultūrų, amžiaus, lyties ir socialinio statuso atstovais. Šio instrumento naudojimas vienu metu leidžia dirbti su kliento emocine, mentaline ir kūno sritimis, sukurdamos saugią tarpusavio sąveikos aplinką bei laisvą, nevertinantį pasidalijimą mintimis.


Įvairių šalių specialistai, dirbantys su metaforinėmis asociatyvinėmis kortomis (O. Ayalon, M. Egetmeyer, L. Talpis, L. Mošinskaja, A. Gorobčenko, L. Stepanova, E. Morozovskaja, A. Puškov, G. Popova, N. Miloradova ir kt.) pastebi, kad metaforinės asociatyvinės kortos turi konkretų teorinį pagrindą. L. Stepanova savo publikacijoje nurodo, kad kortų „darbas“ yra paremtas konkrečiomis psichologijos kryptimis: psichoanalitine, K. Rodžerso į klientą orientuota, F. Perlz geštalto, NLP ir kt.


Kaip instrumentas, metaforinės asociatyvinės kortos yra efektyvios dėl to, kad konsultavimo procese tampa akivaizdūs asmenybės funkcionavimo dėsningumai, susiję su ją supančios aplinkos  pergyvenimais,  pirmiausia – santykio su socialine aplinka.


Dėl apercepcijos ir projekcijos reiškinių suvokimo selektyvumo jėgos, kortos paveiksliuke klientas mato būtent tai, kas atitinka jo pergyvenimus, susijusius tiek su aktualiais gyvenimo įvykiais, tiek su požiūriu į gyvenimą, buvusia patirtim, patirtomis traumomis.


Pilną straipsnį originalo (rusų k.) bei su vertimu į anglų k. skaitykite ČIA 


Grįžti į visus straipsnius 

Kviečiame dalyvauti pažintiniuose seminaruose 

METAFORINIŲ ASOCIATYVINIŲ KORTŲ GALIMYBĖS
konsultavime, terapijoje ir mokymuose


 

KAUNE – balandžio 18 d.
VILNIUJE – balandžio 28 d...Skaityti plačiau, registruotis

Sertifikuota mokomoji programa  

METAFORINĖS ASOCIATYVINĖS OH-cards KORTOS  KONSULTAVIME, PSICHOTERAPIJOJE IR KITOSE SRITYSE
VILNIUJE, nuo 2018 m. gegužės 12 d. 

Skaityti plačiau apie mokymus