VšĮ SISTEMINIŲ SPRENDIMŲ INSTITUTAS

  • Šeimos konsteliacijos
  • Psichologinis konsultavimas
  • Seminarai, paskaitos, mokymai

Kontaktai:
Tel.: +370 620 91691, +370 637 74700

el.p.: info@konsteliacijos.lt

 


lt ru
 
   
Apie ką sielai kalba liga, simptomas?

Paskaita ir praktinė šeimos konsteliacijų sesija


APIE KĄ SIELAI KALBA LIGA IR SIMPTOMAI?
Atradimai ir gydantys sprendimai su simptomine konsteliacija

prichosomatika1.jpg

 KLAIPĖDOJE

Kovo 16 d. (pirmad.), 18-22 val.
Minijos g. 119, viešbutis Green Park Hotel

ATIDĖTAS
KAUNE

Balandžio 21 d. (antrad.), 18-22 val.
Savanorių pr. 347-302

ATIDĖTAS

VILNIUJE
Balandžio 23 d. (ketvirtad.), 18-22 val.
Fabijoniškių g. 6-3

ATIDĖTAS

Dažnai liga ir simptomai tarsi „kalba" apie tai, kas svarbu mums ir visai šeimai.  Mūsų  pasąmonė tiesiogiai įtakoja ir fiziologiją – nukreipdama ją į arba į ligą, simptomus, arba į sveikatą. Tai apima širdies-kraujagyslių, virškinimo, nervų sistemų, autoimunines, onkologijos, psichikos ligas ir sutrikimus, alergijas ir kt. Net ir ūmių ar trauminių susirgimų atveju taip pat dalyvauja mūsų vidinis pasaulis, kuris palaiko arba ligą, arba sveikimą.

Sisteminė-simptominė šeimos konsteliacija – profesionalus psichoterapinis metodas – atskleidė, jog ligų simptomai žmogaus pasąmonėje dažnai išreiškia konkrečius asmens, šeimos, giminės istorijos įvykius, konfliktus, sužeidimus ar gyvenimo traumas. Tai, kas gali būti pačio sergančio žmogaus, o dažnai net jo tėvų, šeimos, giminės pergyvenimuose nebaigta, neišgyventa, tai, kas paslėpta. Tuomet liga mūsų ar mūsų vaikų viduje turi tikslą – kad kažkas būtų pabaigta, atlikta, sujungta, išlaisvinta. Kai tai išpildoma, liga praranda prasmę. Šią užduotį gali atlikti ir tėvai dėl vaikų.

Sisteminiai ligos procesai vyksta nesąmoningai. Juos atpažįstame tam tikrose situacijose, tokiose, kaip:

-   motinos meilės ilgesys, jos trūkumas;

-   atstūmimo (tėvų, artimųjų, mylimojo) išgyvenimas;

-   kaltė dėl padarytos skriaudos;

-   noras susijungti su motinos ar kito asmens skausmu – jiems padėti;

-   noras išgelbėti nuo ligos ar sunkaus likimo artimuosius;

-   troškimas sugrąžinti mirusį, kaltė prieš jį;

-   sunkaus likimo baimė;

-   neišgyventas skausmas;

-   pažeista šeimos tvarka ir kita.

 

Šios ir kitos patirtys psichologiškai formuojančios ligą, nebūtinai yra mūsų pačių. Dažnai tai yra net kelių kartų įvykiai ir išgyvenimai. Ir kaip šeimos nariai mes nesąmoningai dalyvaujame kitų asmenų likimuose, persipiname su jais. Juk mes gimstame šeimos ir giminės psichoemocinėje erdvėje, kurioje yra visa informacija apie jos praeitį ir dabartį. Kaip nekeista – tame dalyvauja meilės jėga, jungianti mus su šeima. Ir tai palaiko buvimą ligoje ar net pačių simptomų poreikį, iš lojalumo šeimos sistemai.

Tik žinoma, iš tiesų turime dalyvauti savo gyvenimo kūrime, o ne šeimos sunkumuose. Turime semtis iš šeimos gyvenimo stiprybę, o ne nešti kitų naštas.

Dėl ko žmonės serga?
Ką reiškia liga ir simptomas žmogui ir kodėl kartais taip sunku jų atsisakyti?

Pasakoja sisteminis terapeutas Kazimieras D. Daugėla

1 Dalis. ŽIŪRĖTI VAIZDO ĮRAŠĄ  

simptomai 1.jpg

   2 Dalis. ŽIŪRĖTI VAIZDO ĮRAŠĄ

simptomai 2.jpg

Simptominė šeimos konsteliacija – vidinių paveikslų išdėstymas – suteikia galimybę profesionaliai atrasti ir suprasti šiuos vidinius procesus bei rasti išlaisvinančius sprendimus. Ar tai būtų mūsų pačių patyrimai, ar šeimos, giminės narių. Tuomet simptomai tampa tiesiog nebereikalingi ir liga gali atsitraukti, o meilė pradeda vesti į sveikatą ir gyvenimo kūrimą.

Konsteliacijos metu mes pažvelgiame į vidinį asmens ir šeimos gyvenimo paveikslą, patiriame tai ir emociškai. Atsiskleidusios žinios dažnai nustebina ir vėliau pasitvirtina gyvenime. Metodo unikalumas tas, kad įmanoma padėti visiems šeimos nariams, net jei konsteliacijoje dalyvauja tik vienas.

Sisteminės simptominės konsteliacijos metodas pateikia naują požiūrį į ligą ir simptomus, derinant su medicininiu gydymu išplečia gydymo bei pagalbos galimybes.


Šiame seminare pasidalinsime žiniomis, kurios, atskleistos konsteliacijų dėka, padeda išsilaisvinti nuo ligų ir simptomų, o savo vidinį pasaulį nukreipti į sveikimą, gyvenimo kūrimą.

 

Antroje seminaro dalyjepademonstruosime simptominės konsteliacijos metodą kad patirtume kaip šie procesai veikia mumyse.

 

ŠEIMOS KONSTELIACIJA. KAS TAI?

Šeimos konsteliacija (išdėstymas) - vienas iš pačių progresyviausių praktinės psichologijos metodų. Šis metodas leidžia atrasti ryšį tarp to, kas vyksta Jūsų gyvenime ir Jūsų šeimos, giminių, protėvių gyvenimuose; nustatyti tarpusavio ryšius tarp žmonių, įvykių, aplinkos ir jų įtakos Jūsų likimui. Taikant šį  metodą, per trumpą laiką įmanoma atrasti problemų kilmę ir transformuoti savo gyvenimą norima kryptimi.

 

SISTEMINĖS ŠEIMOS KONSTELIACIJOS "DIRBA" SU PLAČIU PROBLEMŲ SPEKTRU: 

•    Šeima ir asmeninis gyvenimas: santykiai šeimoje, santykiai su partneriu, vaikais, tėvais, vienatvė ir kt.

•   Sveikatos problemos: ūmūs ir lėtiniai susirgimai, atskiri simptomai, būsenos, bendra savijauta.

•   Profesinė veikla: karjeros augimas, verslo vedimas, finansiniai rūpesčiai ir kt.

•    Psichologinė sritis: baimės, kompleksai, nepasitikėjimas savimi, sunkumai santykiuose su žmonėmis, priklausomybės ir kt.

•   Problemos kitose gyvenimo srityse, kurios gali turėti sisteminį charakterį (sistemines priežastis).

Taikant šeimos konsteliacijų metodą nereikalingi ilgi išsipasakojimai ar kalbėjimai apie skausmingus praeities įvykius. Į sunkius įvykius žvelgiama per simbolinį paveikslą tam, kad atrasti gydantį, atstatantį šaltinį, naujus problemos sprendimo būdus. 
Todėl dažnai gana greitai pavyksta pasiekti gerų rezultatų, kurie toliau vystosi gyvenime.

 


KAIP VYKSTA ŠEIMOS KONSTELIACIJŲ SESIJA?

 

Klientas, norintis jo klausimo išdėstymo, išrenka iš grupės kelis dalyvius-pagalbininkus, kurių paprašo laikinai būti jo šeimos narių atstovais.Tuomet, vadovaudamasis savo pojūčiais,  pastato juos rato viduryje  – kartu ar atskirai, toliau ar arčiau vienus nuo kitų.

Čia niekas nieko nevaidina, bet per dalyvių pojūčius, išdėstytą paveikslą bei pasakytas frazes atsiskleidžia naujas supratimas apie tai,  kaip jaučiasi šeimos nariai ir kas vyksta jų gyvenime.

Beveik visuomet pats klientas pastebi, kad tai išties jo gyvenimo, šeimos paveikslas, kuris iš tiesų parodo, kas yra reikšminga ir kas yra ar buvo paslėpta, pamiršta.

Šeimos konsteliacijos metodo unikalumas tas, kad įmanoma padėti visiems šeimos nariams,
net jei konsteliacijoje dalyvauja tik vienas. Pirminis paprastumas slepia profesionalumą, netikėtus svarbius atradimus ir galimybes.

Konsteliacija gali būti ir kaip savarankiškas, ir kaip pagalbinis metodas, "įrankis" žmonėms, einantiems savęs pažinimo, tobulėjimo keliu. 


Šeimos konsteliacijų sesijoje galima dalyvauti dviem būdais:

- Kaip klientui – asmeninio klausimo išdėstymui konsteliacijoje.
(norint užsiregistruoti savo klausimo sprendimui, būtina sudalyvauti bent viename seminare, kaip dalyviui-stebėtojui, tam, kad suprasti, kaip vyksta konsteliacijos procesas).

- Kaip dalyviui-stebėtojui, kuris stebi bei taip pat dalyvauja konsteliacijoje,
kaip pagalbininkas, taip gaudamas reikšmingos patirties sau.


kazimieras d. daugela.jpgSeminarą veda:
Kazimieras D. Daugėla,

sisteminis psichoterapeutas-mokytojas, jau ne vienus metus skaitantis paskaitas ir vedantis praktinius seminarus asmeninio augimo, šeimos, santykių, sveikatos ir priklausomybių temomis.

 

 

 

- Konsultuoja individualiai, dirba su poromis ir grupėmis (lietuvių bei rusų kalbomis).

- Veda terapinius užsiėmimus, teminius užsakomuosius seminarus, paskaitas.

Skaitykite plačiau:

PASTABA:

Kaina "pagal susitarimą" reiškia, kad seminaruose ir individualiose sesijose dalyvauti, būti klientu ir gauti pagalbą gali kiekvienas, kuriam tai svarbu ir reikalinga, nepriklausomai nuo jo finansinės padėties.

Yra susitariama arba dėl atsiskaitymo dalimis vėliau, arba dėl nuolaidos
(kuri gali būti įvairi – svarbu, kad tai būtų teisinga tam asmeniui).