VšĮ SISTEMINIŲ SPRENDIMŲ INSTITUTAS

  • Šeimos konsteliacijos
  • Psichologinis konsultavimas
  • Seminarai, paskaitos, mokymai

Kontaktai:
Tel.: +370 620 91691, +370 637 74700

el.p.: info@konsteliacijos.lt

 


lt ru
 
   
Pažintinis MAK seminaras_Daiva Čepulytė
Praktinis pažintinis seminaras

METAFORINIŲ ASOCIATYVINIŲ KORTELIŲ
NAUDOJIMO PAGRINDAI PAGALBOS SRIČIŲ VEIKLOJE
Gyvai ir Online 
mak pazintinis_naujas.jpg
Psichologams, psichoterapeutams, konsultantams,
pedagogams, auklėtojams, soc. darbuotojams, koučeriams ir kt. specialistams, dirbantiems pagalbos asmeniui, šeimai srityse

2023 m. 

Gyvai arba Nuotoliniu būdu (online)

VILNIUJE – vasario 25 d. 

 

REGISTRACIJA
Seminare bus pristatyti įvairūs metaforinių asociatyvinių kortelių rinkiniai, supažindinama su darbo jomis principais, naudojimo etika. Praktiškai patirsite, kaip veikia šis instrumentas bei kokios jo taikymo galimybės įvairiose darbo srityse. Praėję šį seminarą įgysite bazinius įgūdžius, kurie leis iškart po seminaro pradėti naudotis metaforinėmis asociatyvinėmis kortelėmis savo darbe.
Toliau galėsite gilinti savo žinias bei įgūdžius mokomojoje programoje ar atskiruose jos moduliuose (pagal konkrečias temas).

 

 

Metaforines korteles-paveikslėlius, efektyviam, gilesniam, saugesniam ir greitesniam klausimų bei sunkumų tyrimui, sprendimui jau atrado daug Lietuvos specialistų ir jų klientų bei asmeninio augimo siekiančių žmonių. Tai daugiau nei 20 pasaulio šalių, įvairių sričių specialistų naudojamas instrumentas – taikomas individualiame konsultavime, terapijoje, gebėjimų koregavime ir vystyme. Taip pat ir efektyvus psichologinių grupių vedančiojo ar verslo trenerio pagalbininkas.

Metaforinės asociatyvinės kortelės (MAK) – tai žaidimų kortų ar atvirukų dydžio paveikslėlių  rinkiniai, vaizduojantys žmones, jų sąveiką su vienas kitu, gyvenimiškas situacijas, peizažus, gyvūnus, namų apyvokos daiktus, abstrakčius piešinius arba užrašytus žodžius. Žodžių ir paveikslėlių derinys  sukuria reikšmių žaidimą, aktualia žmogui tema.

OH kortelių žanrą sudaro daugiau nei 18 skirtingų rinkinių – universalių bei skirtų darbui su asmenybiniais dalykais, traumomis, porų santykiais, resursais, stresu ir kt.

Kaip stimuliuojanti medžiaga, metaforinės asociatyvinės kortelės talpina visus projektyvių metodų privalumus ir gerokai praplečia praktikuojančio psichologo, psichoterapeuto, koučerio ar kitos srities konsultanto arsenalą ir yra taikomos diagnostikoje, gebėjimų koregavime ir vystyme; taip pat – grupės apšilimui, pasitikėjimo tarp grupės narių sukūrimui,  ypatingų grupės poreikių diagnostikai ir kaip grupinio darbo metodika.

.
Šis instrumentas leidžia apeiti racionalų mąstymą, 
sukuria pasitikėjimo atmosferą, padeda įveikti vidinį pasipriešinimą,
pašalinti sunkiai įveikiamus apsauginius psichikos barjerus.

 

Taip pat suteikia sąlygas dialogui tarp žmogaus vidinio ir išorinio pasaulio, padeda rekonstruoti traumuojančias patirtis, suformuluoti ir išreikšti jas žodžiais - kas jau savaime turi vidinį gydantį poveikį.

Metaforinių asociatyvinių paveikslų, sudėtų į korteles, kaip projekcinės stimuliuojančios medžiagos taikymo diapazonas yra ganėtinai platus. Tinka tiek individualiam darbui, tiek darbui su grupe, tiek su suaugusiais, tiek su vaikais. Kortos efektyviai naudojamos šeimos terapijoje, psichodramoje, geštalt terapijoje, meno terapijoje, transakcinėje analizėje ir psichosintezėje ar tiesiog pramogai draugų ir šeimos rate.

REGISTRACIJA Į SEMINARĄ

VISI, SUSIPAŽINĘ SU METAFORINIŲ ASOCIATYVIŲ KORTELIŲ DARBO METODIKA,
GALI KELTI KVALIFIKACIJĄ:

 

- Dalyvaudami MOKYMŲ PROGRAMOJE (pilnoje arba atskiruose jos moduliuose) ...Skaityti plačiau apie mokymų programą

Pastaba. Mokymų programoje  galima mokytis ir nedalyvavus pažintiniame dienos seminare. Tuo atveju, jei norite dalyvauti ne pilnoje mokymų programoje, o atskiruose jos moduliuose, turite būti susipažinę su MAK naudojimo pagrindais. Tą galite padaryti dalyvaudami arba pirmąjame programos modulyje, arba šiame pažintiniame seminare... Susipažinti su atskirais mokymų programos moduliais 

Psichologinių metaforinių kortelių privalumai:


•    Metaforinės kortelės padeda mums realizuoti dialogą tarp mūsų vidaus ir išorės, iškelti giluminį turinį į paviršių, suteikia sąlygas savęs atskleidimui ir pažinimui.

•    Labai greitai padeda išsiaiškinti ir įsisąmoninti dabartinius žmogaus pergyvenimus ir poreikius, pamatyti nepabaigtus vidinius procesus. 

•   Sukuria pasitikėjimo atmosferą ir padeda įveikti vidinį pasipriešinimą, pašalinti apsauginius psichikos barjerus, kurių kartais neįmanoma panaikinti kitais metodais.

•    Per trumpą laiką padeda užčiuopti esminę problemą, padeda greitai gauti prieigą prie kliento savojo „Aš“ paveikslo, jo asmeninio mito apie pasaulį ir save jame. O taip pat apie subjektyvų situacijos vaizdą kliento akimis.

•    Kortelės suteikia saugią ir komfortišką aplinką savęs atskleidimui poroje arba grupėje, padeda išlysti iš savo kiauto ir pralaužti ledus sudėtingose situacijose.

•    Kortelės ypatingai gerai „dirba“ su racionaliu ir sunkiai savo jausmus atpažįstančiu žmogumi, žmogumi, kuris pasikliauja faktais, o ne emocijomis.

•    Savyje talpina visus projektyvių metodų privalumus ir gerokai praplečia praktikuojančio psichologo ar psichoterapeuto arsenalą.

•    Psichologinės metaforinės kortelės gali būti naudojamos vietoj dalyvių sisteminiuose išdėstymuose (konsteliacijose) pagal B. Hellingerį, kai dirbama individualiai.

Per trumpą laiką kortelės padeda užčiuopti esminį klausimą, padeda greitai gauti prieigą prie savojo „Aš" paveikslo, asmeninio mito apie pasaulį ir save. Metaforinės asociatyvinės kortelės padeda nutiesti tiltą nuo vieno žmogaus link kito tais atvejais, kai žmonėms sunku kalbėtis kokia nors tema. Šios kortos padeda išreikšti mintis, suformuluoti jas ir sukonkretinti norimą perduoti žinutę.

Metaforinės asociatyvinės kortelės gali būti  naudojamos:
.

•  Psichologiniame konsultavime, psichoterapijoje.

•  Darbui su įvairiomis socialinėmis grupėmis.

•  Versle - komandos formavimui, konfliktų sprendimui.

•  Mokyklose, valstybinėse ir verslo organizacijose.

•  Tapyboje, rašyme, teatre.

Seminaro metu bus galima įsigyti metaforinių asociatyvinių kortelių rinkinių su  nuolaida. Skaityti plačiau apie metaforinių asociatyvinių kortų rinkinius

Metaforinės asociatyvinės OH kortelės.
Paskirtis, naudojimo būdai

ŽIŪRĖTI ĮRAŠĄ


 

Metaforinės asociatyvinės OH kortelės
vaikų konsultavime  

ŽIŪRĖTI ĮRAŠĄ

 daiva-mak-2.jpg

 SEMINARO VEDANČIOJI:

daiva.jpgDaiva Čepulytė
Psichologė, sisteminė terapeutė, sertifikuota metaforinių asociatyvinių OH-žanro kortelių specialistė, mokymų specialistams ir terapinių grupių vedančioji.
 .
.

DALYVIŲ ATSILIEPIMAI PO  SEMINARŲ 
"Metaforinės asociatyvinės kortelės – trumpas kelias į vidinį žmogaus pasaulį" 

 

Manau, kad seminaro vedėjai gerai pavyko supažindinti su kortų įvairove, jų taikymo galimybėmis, esminėmis darbo gairėmis. Buvo naudinga išbandyti pratimus, patirti jų veiksmingumą. Gauta dalomoji medžiaga neblogai papildė žinias apie MAK. Seminaras motyvuoja toliau gilintis į šią sritį.

Manau, kad kortų naudojimas padeda sustiprinti kliento saugumo jausmą konsultacijų metu, ir tai, savo ruožtu, gerina kontaktą, kliento atsivėrimo bei įžvalgų galimybes. Ypač dirbant su vaikais, paaugliais nestandartinis instrumentas  kartais gali duoti kur kas didesnį efektą nei tradicinis pokalbis. Tikiuosi, kad dirbant su grupe kortos tikrai pravers - kol kas bent jau apšilimui.

Pagarbiai,
Vilma

***

Labiausiai patiko tai, kad seminaras realiai buvo praktinis - buvo reali galimybė padirbėti su skirtingomis kortų kaladėmis. Naudinga, kad buvo galimybė padirbėti iš 2 pusių -  kortų pagalba pačiai prisiliesti prie savo vidinio pasaulio, o taip pat pabūti terapeute.

Vedančioji Daiva - šilta, atvira, reaguojanti į auditoriją, lanksčiai prisitaikanti prie auditorijos poreikių. Medžiagą ji pateikė nenuobodžiai, patiko, kad dalinosi atvejų pavydžiais iš savo praktikos, kad buvo galimybė užduoti klausimus.

Mano darbe, manau, kortos padėtų kuriant kontaktą su uždaresniais, labiau gynybiškais ar nesaugiais klientais, o taip pat su tais, kurie mėgsta vizualinę medžiagą. Taip pat dirbant su paaugliais. Patyriau pati, kad kortos tikrai efektyviai stimuliuoja projekcijas. Pati metodika patraukti tuo, kad nedidelė, gali būti lengvai transportuojama.

Pagarbiai,
Jurga

***

Seminaras labai naudingas ir įdomus. Vedančioji lektorė Daiva taktiškai bei subtiliai pateikė OH kortų paskirtį, rekomendavo įsigyti tinkamiausią darbui metodinę priemonę (kortų kaladę).

Praktiniame darbe MAK naudosiu analizuojant šeimos tarpusavio santykius tiek su vaikais, tiek su tėvais; analizuojant vaikų emocinę būseną; sprendžiant konfliktus ir pagal problemos pobūdį, kitaip tariant, improvizacijai nėra ribų.

Daiva

***

 

Seminaras labai patiko. Pilnai patenkinio mano lūkesčius: norėjau susipažinti su metaforinėmis asociatyvinėmis kortomis, jas "pasklaidyti", susipažinti su galimybėmis, išbandyti, gauti atsakymus į klausimus. Visa tai ir gavau. Dar - atradimų apie save, puikią draugiją, vedėjos šiltumą, profesionalumą, gerai suorganizuotą seminarą.

Dėkui Jums ir šilčiausi linkėjimai Daivai.

Pagarbiai,
Jūratė

 

***

 

Seminaras patiko. Praktiškai žadu taikyti SAGA istorijų kortas grupiniuose užsiėmimuose klasėms (mokinių grupėms), nes pastebiu, kad vaikai turi per mažai bendros veiklos, klasės yra išskaidytos. Dirbant individualiai su mokiniais, sprendžiant konfliktus, bendravimo klausimus, taikysiu PERSONA.

Ivona
 Įsigyti metaforinių asociatyvinių kortelių, knygų galite ČIA

 

 

VšĮ Sisteminių sprendimų institutas, Vilnius
www.konsteliacijos.lt