VšĮ SISTEMINIŲ SPRENDIMŲ INSTITUTAS

  • Šeimos konsteliacijos
  • Psichologinis konsultavimas
  • Seminarai, paskaitos, mokymai

Kontaktai:
Tel.: +370 620 91691, +370 637 74700

el.p.: info@konsteliacijos.lt

 


lt ru
 
   
Ką slepia tai, kas nesąmoninga?

 SISTEMINĖ FENOMENOLOGINĖ PSICHOTERAPIJA,
KONSULTAVIMAS IR ŠEIMOS KONSTELIACIJOS


I-as mokymų modulis


KĄ SLEPIA TAI, KAS NESĄMONINGA?
KAIP TAI PADEDA AR TRUKDO GYVENIME IR PAGALBOJE?

Galima dalyvauti ir kaip atskirame seminare

bessoznatelnoje-2.jpg
Seminaras skirtas pagalbos sričių specialistams: psichologams, psichoterapeutams, psichologijos studentams ir kt. 

VILNIUJE,
2020 m. kovo 6-8 d., 10-18 val.

Green Park Hotel, Ukmergės g. 363 

REGISTRACIJA

Kaip mes funkcionuojame gyvenime? Mus veda protas, jausmai, patirtis, vertybės, įsivaizdavimai apie tai, kas teisinga bei neteisinga, gera ar bloga. Taip pat – intuicija, suvokimas, suprastos ir nesuprastos nuostatos, ir ... “kažkas tai dar“. Ne visuomet tai teisingai atspindi pasaulį, derinasi su tuo, ko norime, ką jaučiame, kas iš tiesų vyksta, su realiu gyvenimu.

Tas „kažkas tai dar...“ – kaip nesąmoninga asmens ir kolektyvinės pasąmonės dalis, gali ir padėti, ir trukdyti - tiek žmogui, šeimai, tiek pagalbai ir pačiam pagalbininkui.

Seminare dalinsimės Sisteminės fenomenologinės psichoterapijos ir sisteminių konsteliacijų, integravusių  įvairių krypčių psichologijos darbus, atradimais bei patirtimi. Skirta skirtingų krypčių psichologijos ir konsultavimo, pagalbos specialistams bei asmeniniam augimui.

 

Sisteminis požiūris ir įrankiai padeda atskleisti ir suprasti ne tik asmens, bet ir visos šeimos vidinus procesus, rasti efektyvius sprendimus pagalboje ir gyvenime.


Būtent nesąmoningoje erdvėje yra „įrašyti“ žmonių santykių ir tvarkos dėsniai. Jie yra suderinti su asmens, šeimos ir žmonių grupių-sistemų raidos ir vystymosi, gyvenimo procesais. Jeigu jie yra pažeidžiami ar dirbtinai keičiami – tai atsiliepia asmenybės, santykių ir vystymosi sutrikimais asmens, šeimos, arba jo palikuonių gyvenimuose – jau per jų nesąmoningus procesus. Šių vidinių dėsnių supratimas gali reikšmingai palengvinti pagalbą, terapiją ir tiesiog mūsų pačių gyvenimą.


Seminare – teorija ir praktiniai darbai.

•    Žmogaus būtis, jausmai, elgesys, mąstymas – kaip asmens bei šeimos, giminės, sociumo fenomenas.
•    Informacijos iš išorinio pasaulio atspindys, asmeninėje ir kolektyvinėje atmintyje.
•    Žmogaus sąmonės modelis. Asmens sąmonė ir pasąmonė socialinių sistemų kontekste.
•    Žmogaus išorinio ir vidinio (nesąmoningo) pasaulio ryšiai ir įtaka.
•    Asmenybės ir subasmenybės. Autentiškumas, palaikymas ir priešprieša.
•    Nesąmoningos atminties sluoksniai, jų įtaka dabarčiai. Praeities rekonstrukcija.
Kaip dabartiniame gyvenime, šeimoje, veikloje atsikartoja ne tik mūsų pačių patirtis, bet ir ankstesnių kartų gyvenimo modeliai, vaizdiniai-būtis ir netgi jausmai bei pergyvenimai. Kodėl sunku keisti nebetinkamus elgesio modelius, mąstymo būdus. Nesąmoningas lojalumas.
•    Sisteminė tvarka, dėsniai, veikiantys šeimos ir giminės sistemose.
•    Asmens vieta gyvenime ir šeimoje.
•    Jausmai žmoguje ir jo sistemoje (pirminiai, antriniai, perimti ir meta-jausmai).
•    Pagrindinės santykių buvimo sąlygos (ryšys, balansas, tvarka). Pozityvumas ir negatyvumas santykiuose.

Dažnai pagalbos specialistui tenka „kovoti“ su tuo, kam klientas nesąmoningai priešinasi. Nors sąmoningai ir yra sutarimas. Tačiau tai kas nesąmoninga gali tapti ir mūsų pagalbininku. Suprantant tai, kas paslėpta, galime rasti kitus žodžius, būdus ir sutaupyti daug savo ir kliento resursų.

Seminare praktiškai susipažinsime su keliais praktinio darbo įrankiais – darbas erdvėje ir su vaizdiniais, sisteminis interviu, šeimos konsteliacija.

 

Pagalba ir pagalbininkas.

•    Darbas erdvėje ir darbas su vaizdiniais – kontaktas su tuo kas nesąmoninga.
•    Sprendimo sąvoka ir požymiai. Kas yra pagalba, žmogaus problemos, jo situacijos sprendimas.
•    Klientas sisteminiu požiūriu.
•    Sisteminis interviu.
•    Kliento sąmoninga ir nesąmoninga užklausa, pavedimas pagalbininkui.

jelena kuznecova.jpg
SEMINARO VEDANČIOJI:

Jelena Kuznecova, Rusija

www.rasstanovka.ru

psichologė, sisteminė terapeutė, Jungiškosios krypties analitikė, „Darbas su šėšėliu" - Shadow Work® fasilitatorė. Organizacijų sisteminio vystymo ir organizacinių konsteliacijų specialistė. Informacinio-analitinio centro „Idėjų bankas" vadovė.

Apie galimus tolimesnius mokymus.

Šis seminaras yra ir pirmasis modulis mokymo programoje „Sisteminė fenomenologinė psichoterapija, konsultavimas ir šeimos konsteliacijos". Norintieji galės pretenduoti tęsti mokymąsi ir praktiką visoje programoje arba tam tikruose moduliuose.

Balandžio 4-5 d. vyks šio modulio praktika, kurioje papildomai įtvirtinsime žinias ir patirtį.

KVIEČIAME MOKYTIS

SISTEMINĖ FENOMENOLOGINĖ PSICHOTERAPIJA,
KONSULTAVIMAS IR ŠEIMOS KONSTELIACIJOS 

Bazinis konsultanto kursas
2020-2022 m.

Ši terapijos sritis apjungia Jungo psichoanalitinę, lauko, šeimos sistemų teorijas, schemų bei konceptinę terapijas, transakcinės analizės, Eriksono hipnozės, psichodramos ir šeimos rekonstrukcijos elementus ir kt. Kaip fenomenologinio patyrimo procesas  - tiria kaip čia ir dabar atsiskleidžia vidinis asmens, šeimos pasaulis, transgeneraciniai ryšiai, ir kaip visa tai veikia ir įtakoja asmens ir šeimos dabartį. Tai į sprendimą orientuota trumpalaikė terapija su ilgalaikiu terapiniu poveikiu... Skaityti plačiau apie mokymų kursą

*Įmoka/avansas už seminarą grąžinama tais atvejais, kai seminaras neįvyksta arba perkeliamas kitai datai ir naujoji data Jums nebetinka.

Visais kitais atvejais įmoka/avansas negrąžinami. Jei apmokėję už seminarą, nebegalite jame dalyvauti, vietoje Jūsų jame dalyvauti gali kitas žmogus arba galite dalyvauti kitame mūsų seminare, užsiėmimuose ar mokymuose. Arba už šią sumą galite įsigyti prekių (knygų, psichologinių kortų, paskaitų įrašų) PARDUOTUVĖ