VšĮ SISTEMINIŲ SPRENDIMŲ INSTITUTAS

  • Šeimos konsteliacijos
  • Psichologinis konsultavimas
  • Seminarai, paskaitos, mokymai

Kontaktai:
Tel.: +370 620 91691, +370 637 74700

el.p.: info@konsteliacijos.lt

 


lt ru
 
   
Emocinis skausmas: kaip išmokti išjausti ir paleisti?

EMOCINIS SKAUSMAS:
KAIP IŠMOKTI IŠJAUSTI IR PALEISTI?

emociju paleidimas.jpg


Seminare sužinosite būdus, kaip išjausti ir paleisti nerimo, kaltės, depresijos, pykčio bei kitų neigiamų emocijų sukeltą emocinį skausmą. Kaip išmokti neleisti sunkiai emocinei būsenai užvaldyti savęs realiose gyvenimo situacijose.

KAUNE
2020 m. sausio 23 d. (ketvirtad.), 18-21 val.
Savanorių pr. 347-302

žemėlapis

REGISTRACIJA

Kalbant su žmonėmis, kurie kenčia nuo pasikartojančių jų gyvenime neigiamų emocijų, paaiškėjo, kad jų patiriamas emocinis skausmas dažnai yra stipresnis nei bet koks fizinis skausmas, kurį jiems teko gyvenime patirti. Nerimas, depresija, pykčio priepuoliai, žema savivertė ar kaltė kai šios būsenos mus užvaldo, gyvenimas tampa nebepakeliamas. Iš čia atsakymas, kodėl tiek daug žmonių pasaulyje vartoja raminamuosius ir antidepresantus bei narkotikus ar alkoholį.


Bet ar tai yra išeitis? Kodėl patiriame tokį emocinį skausmą?

 Ar yra tame kažkokia prasmė? Ką su tuo daryti?


Terapinė praktika rodo, kad sąmoningame lygmenyje žmogus labai norėtų, kad emocinis skausmas nepasikartotų, tačiau pasąmoningai jis vėl ir vėl „grįžta", vėl „nori" patirti tą neigiamą emociją. Tą patvirtina ir moksliniai fiziologiniai tyrimai. Kodėl žmogus taip elgiasi?!! Iš kur ateina tie skausmingi, pasikartojantys neigiami emociniai išgyvenimai?

 

Žmonės, išbandę medikamentinį emocinių problemų gydymą, kalba apie tai, kad pradžioje atrodė, jog toks gydymas jiems labai palengvina gyvenimą, tačiau vėliau jie pastebėjo, kad tampa priklausomi nuo vaistų, kad tie vaistai sukelia įvairius šalutinius poveikius. Ir kas svarbiausia kai jie nusprendė pagaliau atsisveikinti su vaistais tai pasirodė dar skausmingesnis procesas, nei pats neigiamas emocinis išgyvenimas!

 

Kaip išgydyti savo emocinį skausmą be vaistų?

 

Narkomanija, alkoholizmas, bulimija ir anoreksija, priklausomybė nuo santykių, širdies kraujagyslių ligos, onkologija ir diabetas, autoimuninės ligos tai tik „bazinis" sąrašas fizinių sutrikimų, kurių šaknys yra neišjaustose emocijose. Tačiau daugeliu atveju yra gydomi minėtų ligų simptomai, jų išraiška žmogaus kūne, bet ne pati liga....

 

Kai žmogus ignoruoja savo emocijas, jas slopina ar neigia - jos stiprėja ir keičia, deformuoja žmogaus asmenybę - taip susiformuoja asmenybės sutrikimai: tai yra žmogus praranda savo tapatybę ir „tampa" savo emocija! 

 

Asmenybės sutrikimus  gydyti yra dar sunkiau, nei paleisti neigimą emociją. 

Norint išsigydyti nuo patiriamo emocinio skausmo, svarbu atsigręžti į save ir pažiūrėti tarsi šalutinio stebėtojo akimis: pamatyti savo asmenybės bruožus, emocinio reagavimo būdus, klaidingas nuostatas, įsisenėjusius įsitikinimus. Visa tai, kas turi stiprų ryšį su .... mūsų Ego.

 

SEMINARE:

•    Kas yra tas Ego ir ko jis nori iš mūsų? Kodėl jis mus taip „šokdina“? Kaip jis susiformavo?

•    Kaip Ego susijęs su žmogaus jausmais ir mintimis?

•    Koks yra santykis tarp mano Ego ir Likimo?

•    Kas yra mano jausmai ir apie ką jie man kalba?

•   Kodėl mes patiriame neigiamas emocijas ir kodėl kai jas ignoruojame ar slopiname, jos tik stiprėja ir tampa nebepakenčiamomis?

•    Iš kur ateina vis pasikartojantys mano gyvenime sunkūs emociniai išgyvenimai? Kaip juos priimti? Ką su jais daryti?

•    Kas yra emocinis stresas ir kaip „išsivalyti“ nuo mane varginančių neigiamų išgyvenimų: baimių ir nerimo, panikos priepuolių; slogių depresinių jausmų; nuoskaudos ir pykčio, kaltės bei žemos savivertės?

•    Kaip mano sugebėjimas priimti Realybę (Likimą, Dievo valią) įtakoja mano polinkį į nerimą ir depresiją?

•    Kas yra intuicija ir kuri galvos smegenų dalis už ją atsako, kaip ją lavinti?

•    Ar galima moksliškai pamatuoti išgyvenamą neigiamą emocinę būseną?

•    Kas yra galvos smegenų bangos ir ką jos turi bendro su mano pasąmone? 


Išsamius atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų išgirsite šiame seminare.

Čia bus pateikta daug praktinių sėkmingos emocijų terapijos pavyzdžių su išsamia analize apie konkretaus emocinio išgyvenimo sąsajas su žmogaus Ego. Taip pat, sužinosite, ką neurofiziologijos mokslo prasme reiškia mūsų patiriamos neigiamos emocijos emocinis stresas ir kaip keičiant savo fiziologinę būseną galima išeiti iš sunkios emocinės būsenos.

 

Seminare gausite paaiškinimus į daugelį šių klausimų tiek iš grynai mokslinės, neuro-fiziologinės pusės, tiek ir platesnį paaiškinimą, remiantis pasaulinėmis dvasinėmis praktikomis. Svarbiausia kad šiuolaikinis mokslas patvirtina daugelį dalykų, apie kuriuos dvasinės praktikos kalba jau tūkstantmečiais. Kaip pavyzdys, dar XX a. antroje pusėje buvo išvesti tam tikri žmonių charakterių tipai, pagal jų emocinę sąrangą ir polinkį patirti tam tikras fizines ir psichines ligas.


Konsultavimo praktika, moksliniai tyrimai ir pagaliau pačių, sėkmingai įveikusių savo emocines problemas, pacientų atsiliepimai liudija, kad emocinės būsenos išjautimas, savo asmenybės būdo bruožų pažinimas bei mokymasis pastebėti, ir įsisąmoninti savo nuolat besikeičiančią emocinę būseną, padeda palaipsniui išsivalyti nuo slogių emocijų. Savo Ego pažinimas vaidina svarbų vaidmenį kasdieniame darbe su emocijomis.  

 

Štai keli klientų atsiliepimai apie tai, kaip jiems pavyko išmokti išjausti savo neigiamus jausmus:

„O svarbiausia, ko išmokau supratimo, jog pati galiu padėti sau (ir ne tik), nes mintys apie antidepresantus ir psichologo ar psichiatro konsultaciją negelbėdavo."   Elvyra

 

"Labai patiko Jūsų seminaras. Padėjo suprasti save, procesus, kurie vyksta mano galvoje ir šiek tiek išmokti juos valdyti." Eglė

Seminaras vyks: 2020 m. sausio 23 d., ketvirtad., 18-21 val.
Kaune, Savanorių pr. 347-302

Seminaro kaina: 20 Eur

Kadangi vietų skaičius ribotas, maloniai prašome užsiregistravus atlikti mokėjimą (rekvizitus gausite į savo el.paštą po registracijos). Neapmokėjus – registracija negalioja.

registruotis raudonas.png

   Ar reikia jausti emocijas? O gal geriau jų nejausti?..

Pasakoja psichologas Marius Šulčys (seminaro ištrauka)

 marius sylcys_emocijos.jpg

ŽIŪRĖTI ĮRAŠĄ


 

DAUGIAU VIDEO ĮRAŠŲ GALITE RASTI ČIA